Весняний вернісаж "Грані жіночності" з колекції Дирекції художніх виставок України

Виставка презентує сузір’я митців, які належать до різних стилістичних тенденцій розвитку мистецтва, але об’єднаних здатністю висловлювати образотворчою мовою чисті почуття любові, захопленістю одвічною красою світу, чарівною таємничістю жіночої природи.

На виставці експонуються твори живопису мисткинь, а також митців, які присвятили свої твори жінкам і представляють різні мистецькі регіони України – Київ, Харків, Дніпро, Сімферополь, Миколаїв, Черкаси, Рівне, Хмельницький, Чернігів, Запоріжжя.

Тематика картин різноманітна: жіночі портрети, краєвиди, натюрморти. Автори звертаються до сьогодення та минулого України, до висвітлення біблійних мотивів, наповнюючи свої твори неповторною енергетикою і свіжістю бачення.

Ідеї, близькі фемінізму, циркулюють з часів античності. У п’ятій книзі «Держава» Платона повідомляється: «…немає жодних перешкод, щоб жінка достатньо розумна і талановита мала ті ж права, що і найбільш розумні і талановиті чоловіки».

Наша культура і мистецтво багаті постатями видатних жінок – княгиня Ольга, Галшка Гулевичівна, Леся Українка, Марко Вовчок, Марія Заньковецька, Катерина Білокур, Марія Примаченко, Тетяна Яблонська та інші. Їм на зміну приходять нові жіночі таланти, які працюють на теренах України.

Жінка-митець надчутлива за своєю природою, вона живе і творить у реальному світі з його бурхливим ритмом життя і постійними турботами. Вдивляючись в її твори, ми бачимо зовсім інший світ – світ добра і краси, загадковість жіночою душі, з дивовижним миттєвим осяянням і нестримним поривом. За висловом одного з митців – «Жінки, як і квіти, несуть у собі космічну таємницю».

В експозиції виставки представлені твори відомих художників, а також молодшого покоління з широким діапазоном творчих уподобань: від емоційно-реалістичного образу природи – Олена Яблонська («Іриси»), Гаяне Атаян («Буяє весна»), Петро Богомаз («Льон»), Микола Болюх («Полудень»), Любов Тесля («Весна») – до вільного та сміливого образного втілення – Ніна Бондаренко («Ера Водолія»), Лариса Клюшкіна («Бузковий ранок»), Світлана Зелена («Блюз для самотньої жінки»), Галина Сапєгіна («Штоф»), Оксана Слєта («Кримський натюрморт») та інші.

Привертають увагу картини народного художника України, професора НАОМА Віри Баринової-Кулеби («Великдень», «Пастушка»), яка виробила самобутню манеру мистецького самовираження, твори якої пройняті ідеєю незнищеності генетичної пам’яті народу, - часто вони трагічні, іноді мають присмак тонкого гумору. «Мистецтво – це не реальність, а образи, тому я малюю те, що в мені. Я, нарешті змогла знайти головну тему для своєї творчості – глибоку духовність, яка базується на споконвічних народних традиціях. Я щаслива, що я українка».

Народний художник України Оксана Одайник («Враження») – з відомої мистецької династії Одайників. Головний принцип, що об’єднує полотна, написані художницею у різні періоди – це постійний експеримент з формою та кольором. Для Оксани життя – це живопис, а живопис для неї і є її життя.

Серед авторів Шевченківські лауреати, народні художники України Віктор Ковтун («В кімнаті»), Валерій Франчук («Прийшла пора посадити»), народні художники України Василь Гурін («Джерело»), Іван Ковтонюк («Україно моя, Україно»), заслужені художники України Сергій Одайник («Під мирним небом»), Олексій Потапенко («Планета»), Тамара Гордова («Ти ніч – я день»), заслужені діячі мистецтв України Володимир Будников («Чекання»), Костянтин Головін («Витоки»).

Прагнення до гармонії, довершеного образу позначені символами і знаками нашого часу – все це синтезовано в індивідуальних образних формах світобачення митців. Твори, що експонуються на виставці, сповнені оптимізму, радості і світлої надії.

фото фото фото фото фото фото фото
НІКЗ Качанівка, НИКЗ Качановка, сайт Качановка, палац Качанівка, заповідник Качанівка, заповедник Качановка, Тарновський, kachanovka, Черниговской области, Ичнянского района