Створення і розвиток Качанівського садибно-паркового комплексу.

Згідно з постановою ЦК Компартії України та Ради Міністрів УРСР від 24 листопада 1981 року, Качанівку оголосили Державним історико-культурним заповідником, відтак її поступово відновлюють.

емблема 'Спадщина'

За ініціативою нащадків роду Тарновських, у 1999 році було створено міжнародне суспільство і добродійний фонд «Друзі Качанівки» (зареєстрований у Шотландії), яке очолила Тетяна Анатоліївна Хайт-Тарновська (Великобританія), правнучка Василя Васильовича-молодшого. Запрошуємо всіх небайдужих до долі Качанівки і національної культурної спадщини до співпраці з Товариством та безпосередньо із заповідником.

фото пам'ятного знаку

2009 року — завдяки сприянню фонду Миколи Томенка «Рідна країна» та за активної підтримки народних депутатів України Валерія Дубіля і Івана Куровського в заповіднику до Дня незалежності України відремонтували центральну алею, про що свідчить пам'ятний камінь.

Указом Президента України від 27 лютого 2001 року заповіднику надано статус Національного. У заповіднику проводять наукову, пошукову, дослідницьку, культурно-просвітницьку й експозиційну роботу. Качанівський парк є одним із найбільших пейзажних садів в Україні і Європі. Його унікальність в тому, що він увібрав у собі все найкраще із багатства світового паркового мистецтва й української природи. У різномаїтті кольорів і пахощів, у кришталевій чистоті джерел, у дзеркальній гладі великих і малих ставків, зачаровує парк своєю неповторною красою. Тут збереглись паркові мости, овіяні легендами гірки Кохання й Вірності, «Романтичні» руїни на березі Великого ставу.

7 чудек України (палаци)

1 грудня 2011 року у заповіднику Софія Київська відбулося підведення підсумків та нагородження переможців Всеукраїнської акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». Ця акція, яка з 2007 року проходить за ініціативи Фонду громадського та політичного діяча Миколи Томенка «Рідна країна», стартувала ще у березні 2010 року. На звання семи чудес в рубриці «замки, фортеці, палаци» претендувало 138 пам’яток з усіх регіонів України. За результатами регіональних презентацій та опитування 100 експертів у галузі туризму, архітектури, історії і культури на другому етапі акції було визначено 21-ого фіналіста акції. До їх числа увійшло 7 кращих замків, 7 фортець і 7 палаців, які з 22 серпня й змагалися за звання семи чудес України. З 22 серпня по 1 грудня 2011 року на офіційному сайті акції тривало відкрите Інтернет-голосування. Паралельно було проведено всеукраїнське опитування експертів, у якому взяли участь члени Оргкомітету акції, представники обласних оргкомітетів, керівники державних інституцій, що опікуються розвитком культури та туризму, представники туристичних операторів, експерти у галузі історії, культури і туризму. Згідно умов акції, саме за результатами Інтернет-голосування та опитування експертів (з розрахунку 50/50) Оргкомітетом і було визначено переможців акції.

Оргкомітет визначив сім чудес України (результати голосувань): Акерманська фортеця (м. Білгород-Дністровськ Одеської області), Алупкінський (Воронцовський) палац у Криму; Кам'янець-Подільська фортеця у Хмельницькій області; Луцький Верхній замок у Волинській області; Митрополичий палац у місті Чернівці; палац у селі Качанівці Чернігівської області та Хотинська фортеця в Чернівецькій області.

НІКЗ Качанівка, НИКЗ Качановка, сайт Качановка, палац Качанівка, заповідник Качанівка, заповедник Качановка, Тарновський, kachanovka, Черниговской области, Ичнянского района